Madis Listaki loeng Silmade tervis Dr. Batesi meetodil

Loading Map....

Kuupäev/kellaaeg
Kuupäev(ad) - 19/03/2019
18:00 - 21:00

Koolituse koht
Alar Krautmani Terviseakadeemia (Tallinna osakond)

Kategooriad


Nägemisteravuse probleemid vaevad tänapäeval praktiliselt kõiki inimesi. Kes ei näe hästi kaugele ja kes lähedale. Levinud lahendus sellele murele on minna silmaarsti juurde ja lasta endale välja kirjutada kas prillid või läätsed. Need, kes soovivad aga prillidest vabaneda, lähevad tänapäeval silmaoperatsioonile.
Ometigi on alates kahekümnenda sajandi algusest olemas meetod, kuidas nägemisteravust parandada tehes silmaharjutusi.

William Horatio Bates (23.12.1860 – 10.07.1931) oli USA-s elanud arst, kes arendas välja omanimelise meetodi nägemisteravuse parandamiseks. See meetod põhjustas juba tema eluajal laialdasi arutelusid ning tülisid. Meetodi autorit peeti petiseks vaatamata sellele, et ta suutis paljudele inimestele nägemise tagasi anda.

Batesi meetod ei ole kahjuks teaduslik meetod, kuna iga katsetaja tulemused on täiesti erinevad. Sellel praktilisel lühikursusel vaatame ja õpime tundma selle meetodi iseärasusi ja veendume ise, et nägemisteravus on õpitud oskus, ning et nägemisteravust saab lühikese aja vältel oluliselt muuta.
Palun ka valmis olla selleks, et võtame ära prillid või läätsed ja vaatame maailma mõnda aega ilma nendeta.

Kursuse läbi viia Phd. Madis Listak töötab Tallinna Tehnikaülikoolis teadurina ja on mitmete aastate jooksul ise katsetanud selle meetodit. Tänaseks on ta prillide kandmisest ka juba ammu loobunud.

Loeng kestab kolm tundi.

Ootame kõiki prilli- ja läätsekandjaid, aga ka kõiki, kes teemast huvitatud.

Registreerumised

Registreerumine on lõppenud.

Share